•   Sievietes bieži runā un dalās pieredzē par ādas un matu kopšanu, make-up. Tomēr temats intīmā higiēna, galvenokārt paliek neskarts. Rūpēties par savu intīmo higiēnu ir ļoti svarīgi, ne tikai, lai justos tīrāka, bet arī tādēļ, lai izvairītos no nepatīkamām un bīstamām veselības problēmām. Tātad 14 pamatnoteikumi, kuri palīdzēs Jums uzturēt intīmo higiēnu un saglabāt savu veselību.

   

  1. Parastās ziepes un mazgāšanas līdzekļi nav paredzēti lai mazgātu intimo zonu.

  Daudzas ziepes un ādas mazgāšanas līdzekļi ir sārmaini ar pH aptuveni 10 vai neitrālu ādas - pH 7. Bet intīmās zonas pH ir 3,8-4,5. Izmantojot parastās ziepes un mazgāšanas līdzekļus tiek iznīcināta dabiskā maksts mikroflora, un kaitīgās baktērijas sāk strauji vairoties. Tas noved pie infekcijas, nieze, sāpēm, pieaug izdalījumi. Vairums ginekologu piedāvā mazgāt tikai ar siltu ūdeni, bet, ja jums liekas, ka tas nav pietiekami, izmantojiet intīmai higiēnai paredzētu mazģāšanas līdzekli ar pH 3,8-5,2. Ja jūs nevēlaties aizņemt vietu ar dažādiem līdzekļiem, jūs varat izvēlēties mazgāšanas līdzekli ar pH 5,2-5,5, šajā gadījumā tas būs piemērots ne tikai intīmai higiēnai, bet arī visa ķermeņa mazgāšanai.
  Sastāvs ir ļoti svarīgs. Intīmai higiēnai nepieciešama dabiskā pienskābe (pienskābe), kas atjauno mikrofloru, un nedrīkst saturēt vielu, ko sauc par SLS un SLES (nātrija laurilsulfāts), tas izraisa ādas kairinājumu. Viela, kas rada putojumu, var izraisīt risku saslimt ar vēzi.

  2. Mazgājiet tikai ārējos orgānus.
  Maksts pati attīrās, tāpēc nav nepieciešams mazgāt iekšpusi. Tas var būt pat kaitīgi. Jums vajadzētu mazgāt tikai ārējos dzimumorgānus - maksts lūpas, klitora zonu un zonu ap anālo atveri.

  3. Mazgā vismaz reizi dienā savu intīmo zonu.
  Intīmā zona jāmazgā vismaz vienu reizi dienā. Tomēr ārējā ģenitālijas ieteicams mazgāt ikreiz, kad nokārtojas, lai nebūtu baktērijas uz tūpļa un maksts. Menstruāciju laikā intīmo zonu jāmazgā vismaz divas reizes, un pat labāk katru reizi pēc paketes vai tampona maiņas. Ja katru reizi, kad maināt tamponu vai paketi nav iespējams nomazgāties, tad izmantojiet personīgās higiēnas salvetes, šeit ir neaizstājamas Gentle Day ekoloģiskas mitrās salvetes no bambusa.

  4. Nelietojiet sūkļus un cimdus.
  Sūkļi un cimdi var bojāt jutīgo dzimumorgānu ādu, tāpēc pietiekami nomazgāt ar roku.

  5. Nevērsiet ūdens strūklu tieši makstī.
  Kad mazgājiet intīmo zonu, nevirziet ūdens plūsmu tieši makstī. Ļaujiet ūdenim plūst no augšas uz leju, lai neiekļūtu baktērijas .

  6. Vienmēr lietojiet mīkstu, sausu dvieli.
  Pēc mazgāšanās ar sausu dvieli nosusiniet intīmo zonu. Jums vajadzētu mainīt dvieli ik pēc 2-3 dienām, un tas jālieto tikai Jums - neļaujiet nevienam citam to izmantot.

  7. Ar tualetes papīru slaukiet no priekšpuses uz aizmuguri.
  Pēc tualetes, slaukiet no priekšpuses uz aizmuguri, lai makstī nenokļūtu baktērijas no anālās atveres. Kas var izraisīt infekcijas, kandidozes, vai daudz nopietnākas slimības.

  8. Valkā kokvilnas biksītes.
  Dabiskās šķiedras (kokvilnas vai bambusa) biksītes ļauj ādai elpot un uzsūc mitrumu labāk nekā sintētiskās. Sintētiskās biksītes neļauj gaisam brīvi cirkulēt, kas palielina mitrumu un rada ļoti labvēlīgu vidi kaitīgām baktērijām. Ikdienā valkā ērtas kokvilnas vai bambusa šķiedras biksītes un sintētiskās mežģīņu izmanto īpašiem notikumiem.

  9. Izvēlies ekoloģiskus ieliktnīšus.
  Ginekologi neiesaka lietot ikdienas higiēniskos ieliktnīšus, jo īpaši, ja tie ir izgatavoti no sintētiskās šķiedras un ar smaržu. Šādi ieliktņi var kairināt ādu un ilgtermiņā lietojot izraisīt alerģiju. Tie izmaina maksts miklofloru var palielināt saslimstību ar infekciju. Un, ja mēs nevaram iztikt bez ikdienas ieliktnīšiem, tad jāizvēlas dabīgu šķiedru, gaisa caurlaidīgus ieliktnīšus (piem., Gentle Day ekoloģiski higiēnas ieliktnīši).

  10. Mazgā savu intīmo zonu pirms un pēc dzimumakta.
  Nomazgā intīmās zonas pirms un pēc dzimumakta, jo tas pasargās no kaitīgo baktēriju vairošanās. Svarīgi ir arī tas, ka jūsu partneris rūpējas par savu intīmo higiēnu.

  11. Seks mēnešreižu laikā palielina infekcijas risku.
  Izvairieties no dzimumattiecībām menstruāciju laikā. Tas ir īpaši svarīgi, ja jums ir nosliece uz dzimumorgānu infekcijām. Labāk pagaidīt, kamēr beidzas asiņošana.

  12. Menstruāciju laikā higiēniskās paketes maini pēc katrām 2-4 stundām.
  Ja atstājat paketi ilgāk par 4 stundām, Jūs nejūtaties tīra. Turklāt siltuma un sintētisko materiālu, gaisa necaurlaidības un mitruma neuzsīkšanas gadījumā paketē pēc 20 min sāk vairoties baktērijas. Jo ilgāk šo paketi nemaina, jo vairāk baktēriju rodas. Tas ir potenciāls izraisīt ādas kairinājumu vai infekcju. Ja lietojot paketes Jūs jūtat nepatiku, ādas kairinājumu, svīšanu, tas nozīmē, ka tās Jums nav piemērotas. Īpašu komfortu un absorbāciju nodrošina ekoloģiskās paketes Gentle Day FAR-IR Anjonu joslu, kura aizsargā no nepatīkamās smakas un baktēriju vairošanās.

  13. Izmantojiet tamponus līdz minimumam un mainiet tos pēc katrām 2-4 stundām.
  Neejiet gulēt ar tamponu. Tamponi ir jāmaina regulāri, jo tie var izraisīt infekciju vai toksiskā šoka sindromu, kas ir bīstams dzīvībai. Nelietojiet tamponus, ja Jums ir infekcija, jo tas tikai pasliktinās stāvokli. Ja no tamponu lietošanas izjūtiet maksts sausumu,t ad izvēlieties hipoalerģiskus Gentle Day ekoloģiskos tamponus.

  14. Neaizmirstiet nomainīt tamponus pēc katras peldēšanās vai ūdens procedūras.
  Ja jūs izmantojat tamponu peldēšanas laikā, izgājusi no ūdens uzreiz nomainiet tamponu, lai izvairītos no toksiskā šoka sindroma un infekcijas.

  Kāpēc ginekologi iesaka valkāt kokvilnas apakšveļu?

  Biksītes absorbē izdalījumus un sviedrus. Biksītes, kas izgatavoti no dabīgām šķiedrām absorbē vairāk nekā sintētiskās šķiedras, papildus dabīgas šķiedras vēl ir gaisa caurlaidīgas, tāpēc āda nesvīst. Sintētisko apakšveļu nav ieteicams valkāt sievietēm ar alerģiju pret sintētiskiem materiāliem, vai, kurām ir maksts iekaisums. Visas sievietes var valkāt sintētiskās biksītes, bet jārūpējas par savu higiēnu - vismaz divas reizes dienā mazgājoties. Tomēr jāatzīmē, ka aktīvas sievietes, kurām nav iespēju mazgāties divas reizes dienā, vajadzētu pievērst uzmanību biksīšu sastāvam un izvēlēties dabīgas šķiedras bikses.

  Rūpējietiess par savu veselību nepārtraukti: ja šodien nesāp, tas nenozīmē, ka nesāpēs rīt!